Věda a technika jede!

Věda a technologie z našeho regionu pronikly nejen do celého světa, ale

i za hranice stratosféry. Proto bude Jihomoravský kraj a město Brno s tématem MICRO MACRO součástí reprezentace České republiky na světové výstavě EXPO v Dubaji – a ty můžeš být u toho díky putovní vědecké show „Věda a technika jede!” i zábavnému kvízu.
 

Věda a technika jede!

Po regionu putuje upravená kopie exponátu ze světové výstavy EXPO v Dubaji.

Do obcí na trati navíc přijede vědecko-technická show, kde se vystřídají známí popularizátoři vědy z VIDA! science centra, sdílené digitální dílny FabLab, brněnské hvězdárny a střediska volného času Lužánky. Interaktivní dílny, kde si návštěvníci budou moci vyzkoušet 3D tiskárny, mikropájky nebo elektronový mikroskop, doplní obří nanostruktura, mobilní planetárium i zajímavé vědecké pokusy. Informace o tom, jaké atrakce přijedou do vaší obce a kdy se na něj můžete těšit, najdete na mapě tour!

Projdi si mapu a program tour

MICRO MACRO QUIZ – Víš, v čem všem jsme na světové špičce?

Kolik vesmírných vychytávek u nás vzniklo a jak hluboko jsme pronikli do nanosvěta? 

Vyzkoušej si MICRO MACRO quiz a zjisti, co všechno u nás v regionu vyrostlo i čím jsme ve světě známí. Jihomoravský kraj se stal centrem vesmírných technologií i elektronové mikroskopie – tak si proklepni, jak moc se v těchto oborech vyznáš! 

Zahraj si MICRO MACRO quiz

Buď pořád v obraze! Zadej sem svůj e-mail a jednou za čas ti pošleme krátkou zprávu o tom nejdůležitějším, co se v  MICRO MACRO děje.

ochrany soukromí a GDPR