Micro & Macro míří na EXPO do Dubaje

Jihomoravský kraj a město Brno představují od 16. března na světové výstavě EXPO v Dubaji úspěchy brněnských firem v oblasti elektronové mikroskopie a vesmírného průmyslu. Partnery expozice Micro & Macro jsou společnosti Thermo Fisher Scientific, TESCAN, Delong Instruments a Brno Space Cluster.
 

Poznej vesmír i nanosvět 
– a vyhraj 3D tiskárnu, dron nebo iPhone

Věda a technologie z našeho regionu pronikly nejen do celého světa, ale

i za hranice stratosféry. Zjisti, jak se vyznáš ve světě kosmických těles a nanostruktur, lov QR kódy roztroušené po Brně a vyhraj high-tech ceny nebo vstupenky do brněnských institucí. Hra trvá do konce března!
 

MICRO MACRO QUIZ – Víš, v čem všem jsme na světové špičce?

Jestli ne, brzo se to dozvíš. Co správně zodpovězená otázka, to bod, co QRko ulovené ve městě, to 9 bodů.

Mimo hromady zajímavostí, kterými můžeš udivovat kolegy či spolužáky, můžeš získat 3D tiskárnu Prusa i3NK3.S+, Dron DGI Mavic Air 2 nebo iPhone 13, každý týden navíc vylosujeme výherce vstupenek do VIDA! science centra a Hvězdárny a planetária Brno.

Jdu hrát

Věda a technika jede!

Po regionu putuje upravená kopie exponátu ze světové výstavy EXPO v Dubaji.

Do obcí na trati navíc přijede vědecko-technická show, kde se vystřídají známí popularizátoři vědy z VIDA! science centra, sdílené digitální dílny FabLab, brněnské hvězdárny a střediska volného času Lužánky. Interaktivní dílny, kde si návštěvníci budou moci vyzkoušet 3D tiskárny, mikropájky nebo elektronový mikroskop, doplní obří nanostruktura, mobilní planetárium i zajímavé vědecké pokusy. 

Projdi si program tour

Buď pořád v obraze! Zadej sem svůj e-mail a jednou za čas ti pošleme krátkou zprávu o tom, kde najdeš nová QRka, jaké je průběžné skóre a celkově o tom nejdůležitějším, co se v MICRO MACRO děje.

ochrany soukromí a GDPR