Začínáme! Vesmír a nanosvět vyjíždí do Dubaje i na tour po jižní Moravě

12. října 2021
Ve čtvrtek ve VIDA! science centru započala šestiměsíční cesta MICRO MACRO modulu, tedy upravené kopie exponátu ze světové výstavy v Dubaji. Spolu s hravou vědeckou show "Věda a technika jede!" bude putovat po jihomoravských městech.
Začínáme! Vesmír a nanosvět vyjíždí do Dubaje i na tour po jižní Moravě

Věda a technologie z našeho regionu pronikly nejen do celého světa, ale i za hranice stratosféry. Když už jsme díky tomu vidět na EXPO v Dubaji, rádi bychom tady na jižní Moravě hravě a netradičně přiblížili nejen vesmírné technologie a elektronovou mikroskopii, ale vědu a techniku obecně,“ komentoval zahájení tour ředitel VIDA! science centra Lukáš Richter.

 

Bližší info o akci a přesný program najdete nejen zde na stránkách, ale i na Facebooku i Instagramu @brnoregion, tak nás nezapomeňte sledovat, ať vám nic neuteče! Na místě si užijte zábavný i poučný program VIDA! science centra, Hvězdárny a planetária Brno, FabLab Experience a Střediska volného času Lužánky. Navíc nezapomeňte otestovat své znalosti vesmíru i nanosvěta v našem online kvízu

(a blýskněte se přátelům svojí znalostí mikroskopů v devadesátkových seriálech nebo plánech na obranu Země před asteroidy).