Pavilon České republiky láká i v druhé polovině světové výstavy

11. ledna 2022
O pavilon České republiky se i nadále zajímají osobnosti veřejného a politického života a návštěvnost pavilonu dlouhodobě stoupá. Navíc pořadatelé EXPO projevili zájem o zachování inovativního pavilonu i po skončení výstavy.


V prosinci pavilon navštívili například předseda ministerstva zdravotnictví v Abú Dhabí Abdulla Bin Mohamed Bin Butti Al Hamed, výkonný předseda a ředitel DMCC a Jumeirah Lakes Towers Ahmeda Bin Sulayema, slovenský velvyslanec v Kuvajtu Igor Hajdušek, vícenásobná šampionka granslamu Andrea Sestini Hlaváčková, český mezinárodní tým parašutistů, herec a scénárista Jakub Štáfek a další.

Pavilon navštívila i Jana Vintrová, která jako česká reprezentantka absolvovala největší velbloudí pochod ve Spojených arabských emirátech dlouhý 700 km začínající v Abu Dhabí a končící právě na EXPO.

Česká expozice na místě zůstane i 5 let po skončení EXPO

O českou expozici jeví i nadále nečekaně vysoký zájem lokální i celosvětová média, zejména pak o systém S.A.W.E.R. získávající vlhkost i z extrémně suchého prostředí a další inovativní technologie. Důkazem jeho výjimečnosti je, že v rámci projektu EXPO Legacy chtějí organizátoři zachovat národní pavilon dalších pět let po ukončení světové výstavy.

Prosinec v pavilonu Terra, tedy v ústřední budově zóny Sustainability, zahájila mezinárodní konference EGO neboli Energy Global Objectives s podtitulem Czech Science, Sustainable Energy & Smart Mobility.

3. prosince v pavilonu Lázně Darkov uspořádaly Den fyzioterapie, jehož součástí byla kromě obchodní prezentace a virtuální návštěvy lázní také možnost setkání s lékařem a zdravotním fyzioterapeutem. O fyzioterapii byl takový zájem, že se program prodloužil o další dva dny a na terapii dorazil například i generální komisař pavilonu Spojených států amerických.

17. prosince měli návštěvníci možnost zatančit si mezi subfosilními dubovými kmeny, které svým stářím přesahují věk 6000 let. Akce v gesci společnosti
Subfossil představila tanečníky mezinárodně úspěšného souboru TS Kometa Brno. 24. prosince pak Česká mincovna zahájila speciální vánoční soutěž o tři stříbrné mince z limitované edice „Český lev“, vytvořené speciálně pro EXPO.


Navzdory celkově nižšímu počtu lidí, návštěvnost českého pavilonu stoupá a již v první polovině prosince přesáhla 300 tisíc návštěvníků.